مظفری زاده: نه پنالتی برزیل درست بود نه گل سوم
جمعه ۲۳ خرداد ۱۳۹۳
0 نظر
516 بازدید

سعید مظفری زاده ، در مورد عملکرد پر انتقاد نیشی‌مورا داور ژاپنی در دیدار افتتاحیه جام جهانی گفت: اول از هر چیز باید بگویم حضور دو ایرانی در دیدار افتتاحیه جام جهانی افتخاری برای فوتبال و داوری ایران بود. اینکه فغانی به عنوان داور ذخیره و کامرانی‌فر به عنوان کمک داور پنجم این دیدار نامشان در افتتاحیه درخشید برای ما ایرانی‌ها از همه چیز مهمتر است. ضمن اینکه باید بگویم عملکرد نیشی‌مورا در دیدار افتتاحیه هیچ ارتباطی به علیرضا فغانی به عنوان داور ذخیره ندارد.

وی ادامه داد: نیشی‌مورا دوندگی و جایگیری‌های خوبی داشت و حتی کارت زردی که به نیمار هم نشان داد درست بود اما در یکی دو صحنه مرتکب اشتباه شد که مهمترین آن پنالتی بود که به سود برزیل اعلام کرد. آنطور که از تصاویر تلویزیونی برآمد بازیکن کرواسی نیرویی برای بر هم زدن تعادل مهاجم برزیل وارد نکرد و خطای پنالتی اعلام شده، درست نبود.

داور بین‌المللی سابق فوتبال ایران با اشاره به گل سوم برزیل گفت: صحنه‌های آهسته گل سوم هم را ما از تلویزیون ندیدیم اما به نظر می‌رسید که در آن صحنه هم مهاجم برزیل با خطا صاحب توپ شده و آن گل هم به نظر خطا می‌رسید.

مظفری زاده تصریح کرد: با توجه به بازتاب‌های قضاوت نیشی‌مورا، فیفا قطعا از داورانش حمایت خواهد کرد اما در داخل خودشان تصمیم نیشی‌مورا قابل هضم نخواهد بود.

وی در مورد اینکه ممکن است این قضاوت باعث حذف نیشی‌مورا از جام جهانی شود، گفت: بستگی دارد آنالیز و کمیته داوران چه باشد و در نهایت آنها در این مورد تصمیم می‌گیرند اما واقعیت آن است که پنالتی برزیل به هیچ عنوان درست نبود.

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر