پایلوت پروژه هوشمندسازی زندگی شهری فناپ کلید خورد
پنجشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۳
0 نظر
1411 بازدید
پروژه هوشمندسازی امکانات و زندگی شهری با به‌کارگیری فناوری اطلاعات در چند کلان شهر کشور کلید خورد.
 
با اجرای این پروژه ابزارهای فناوری اطلاعات به کمک مراکز اقامتی و هتل‌ها آمده و صاحبان این مراکز قادر خواهند بود خدمات مربوط به مشتریان را به صورت الکترونیکی ارائه دهند؛ در همین حال با اجرای پروژه هوشمندسازی برای ایجاد ساختمان هوشمند، طراحی و اجرای سیستم مدیریت انرژی ساختمان (BMS)، نظارت تصویری و پارکینگ هوشمند و تلویزیون تعاملی و سیستم پذیرش یکپارچه به صورت یکپارچه ارائه خواهد شد.
 
در این پروژه که به صورت پایلوت در چند کلان شهر مشهد، قزوین و اصفهان به اجرا درآمده است مشتریان مراکز اقامتی می‌توانند با استفاده از اپلیکیشن موبایل، نسبت به رزرو محل اقامت و پرداخت مبلغ صورتحساب اقدام کنند؛ عضویت در کلوب مشتریان و ارائه کارت هوشمند شهروندی از دیگر خدمات این پروژه خواهد بود.
 
پروژه هوشمندسازی شهری توسط شرکت فناپ به اجرا درآمده است.
 
در راستای اجرای شهر هوشمند، هم‌اکنون کارت هوشمند شهری با نام «من کارت» برای پرداخت‌های خرد در مترو، اتوبوس و پارکینگ در مشهد، اصفهان، اهواز و قزوین به شهروندان ارائه شده است.
 
با استفاده از کارت هوشمند شهروندی امکان خرید از سوپرمارکت و نانوایی‌ها با وجود این کارت‌های الکترونیکی برای شهروندان فراهم شده است و قرار است با مشارکت اپراتورهای موبایل، تکنولوژی NFC نیز روی سیم کارت شهروندان برای پرداخت خرد به عنوان کیف پول الکترونیکی فعال شود.
نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر