1 -  استفاده از دیتا سنتر های معتبر : دیتا سنتر (محل نگهداری سرورها) نقشی مستقیم و تاثیر بسیار بالایی در کیفیت سرویس دهی به سایتها دارد اتصال به بک بون  موجب بالا بودن سرعت دسترسی سایتها می شود.
 
2 - استفاده از نرم افزارهای معتبر : شرکت نوژن وب برخلاف بسیاری از شرکتهای میزبانی license نرم افزارهای نصب شده بر روی سرور را خریداری نموده است بنابراین همیشه قابلیت استفاده از آخرین نسخه آنها وجود دارد این امر نقش به سزایی در بالا بردن امنیت سرور داراست.

3- پشتیبانی سریع : شما در شرکت نوژن وب می توانید در کوتاه ترین زمان پاسخ سوالات و مشکلات خود را دریافت نمایید همچنین از طریق yahoo! messenger می توانید به صورت مستقیم با متخصصان مجرب پشتیبانی تماس مستقیم داشته باشید.

4- پشتيبانگیری (backup) هفتگی : از کليه اطلاعات سايتها شامل اطلاعات آپلود شده، ايميلها و پايگاه های داده به صورت هفتگی پشتيبان گرفته شده و این پشتیبان ها به سروری واقع در يکی از مرکز داده های کشور کانادا منتقل می گردد.

راه اندازی سایت بر روی هاست های دیگر

شرکت طراحی وب نوژن به چند دلیل وب سایتهای اینترنتی را بر روی هاستی غیر از هاست شرکت خود راه اندازی نمی نماید :

1 - امنیت : با عنایت به اینکه تنظیمات امنیتی لازم برای راه اندازی وب سایت بر روی هاست ، در اختیار شرکت نوژن وب می باشد و این شرکت برای تامین امنیت وب سایتهای راه اندازی شده با سیستم مدیریت محتوای تحت وب این تنظیمات را بر روی سرور اختصاصی خود انجام داده است لذا برای تامین امنیتی وب سایت ، پورتال را بر روی هاست خود راه اندازی می نماید.
2 - پشتیبانی مناسب در حداقل زمان : تاکید شرکت نوژن وب بر روی پشتیبانی مناسب و سریع از مشتریان ، این شرکت را بر آن داشت تا از راه اندازی وب سایت بر روی هاست های دیگر امتناع ورزد . زیرا در صورتی که وب سایت بر روی هاست های دیگر باشد تنظیمات خاص سرور موجبات عدم امکان پشتیبانی مناسب را برای این شرکت فراهم می آورد.