نام گذاری دامنه
چهارشنبه ۲۵ دى ۱۳۹۲
1 نظر
1119 بازدید

نام گذاری دامنه و تعیین نام مورد نظر وب سایت شما، همسو و هم راستا با نام کمپانی و زمینه فعالیتتان برای راه اندازی وب سایت شما، مهمترین قدم اولیه به سوی تعیین موقعیت کسب و کار و حرفه تخصصی کمپانی شما در دنیای وب است. تبدیل نام کمپانی و حرفه شما و یا محصولی خاص از محصولات شما به یک برند به یاد ماندنی و پر طرفدار برای مشتریان بالقوه شما در وب مهمترین هدف تجارت الکترونیک در مراحل راه اندازی یک وب سایت است.

از این رو می بایست مطالعه و انجام بررسی های لازم جهت انتخاب صحیح و هوشمندانه نام دامنه و عنوان وب سایت کمپانی طی فرایند تعریف شده ای به منظور تحقق اهداف اولیه برندینگ و تجارت الکترونیک صورت پذیرد.

علی رغم اهمیت حفظ سادگی نام وب سایت به منظور ماندگاری در ذهن کاربران لازم است با توجه به اهمیت نام دامنه از نظر الگوریتم های جستجو در موتورهای جستجوگر قدرتمند در وب، نام دامنه وب سایت به گونه ای انتخاب شود که با نام، زمینه فعالیت یا محصولات کمپانی مرتبط باشد تا امکان نزدیک شدن نام وب سایت به بالاترین نتایج گزارش موتورهای جستجوگر به وجود آید.

در این زمینه فاکتورهای مهمی چون ایجاد و حفظ ارتباط ذهنی با حافظه کاربران وب، به نمایش گزاردن سطح کسب و کار و پرستیژ کمپانی و محصول، جلب اعتماد و ایجاد اطمینان بازدیدکنندگان، در نظر گرفتن ارزش های زیبایی شناسی در انتخاب نام و بسیاری موارد علمی دیگر در راستای برندینگ الکترونیکی مورد نظر و توجه قرار می گیرد.

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر