بازیکنان کامرون اعتصاب کردند: جایی نمی رویم!
یکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۳
0 نظر
565 بازدید

ماجرای پاداش بازیکنان ملی پوش در تیم کامرون وارد مرحله تازه ای شده است؛ در شرایطی که گفته می‌شد هم تیمی های اتوئو برای دریافت پاداش صعود به جام جهانی با مسئولان فدراسیون فوتبال به توافق نهایی رسیده اند این بار با اتفاقی تازه تر، این درگیری وارد مرحله جدیدی شد. به نقل از فرارو، آن طور که روزنامه «اکیپ» گزارش داده است بازیکنان این تیم که قرار بود به برزیل سفر کنند قید پرواز به کشور میزبان جام جهانی را زدند. رسانه های کامرونی ابتدای هفته خبر داده بودند که موضوع واریز پاداشی که فیفا به حساب فدراسیون فوتبال کامرون ریخته تمام شده است و بازیکنان به طور میانگین مبلغ ۷۰ هزار یورو به عنوان پاداش دریافت خواهند کرد. این در شرایطی است که برخی منابع این رقم را ۱۸۰ هزار یورو اعلام کرده بودند که ظاهرا این توافق، توافقی سطحی بوده است.

این اتفاق تکراری در شرایطی رخ می دهد که کامرونی‌ها در سال ۲۰۱۱ از بازی برابر تیم الجزایر در دیداری دوستانه سرباز زدند؛ آن موقع هم موضوع پاداش بازیکنان تیم ملی دردسر ساز شده بود. ساموئل اتوئو در آن زمان مقصر اصلی اعتصاب بازیکنان شناخته شد و فدراسیون فوتبال کامرون او را از ۱۵ بازی به همراه تیم ملی محروم کرد. بعد از آن اتفاق اتوئو رسما اعلام کرد که دیگر برای کامرون بازی نخواهد کرد. با این حال دوباره او برای بازی در تیم ملی کشورش با وساطت آمادگی نشان داد

البته کامرونی‌ها سال ۲۰۰۲ در آستانه برگزاری جام جهانی کره و ژاپن هم یک بار دیگر سوار برهواپیما نشده بودند؛ آن زمان هم بازیکنان ملی پوش کامرون برای نگرفتن پاداش صعودشان به جام جهانی اعتصاب کرده بودند. هم تیمی های اتوئو در نهایت به آسیا سفر کردند و در همان مرحله اول جام جهانی هم از گردونه بازی‌ها کنار رفتند.

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر