حضور بازیکن جام جهانی 94 در جام جهانی امسال!
یکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۳
0 نظر
508 بازدید

هر 32 تیم حاضر در مسابقات جام جهانی 2014 برزیل فهرست‌های نهایی‌شان را برای شرکت در این رقابت‌ها اعلام کرده‌اند، به طور کلی از نظر شرایط سنی در تمامی این تیم‌ها بازیکنان پیر وجوان بسیاری دیده می‌شود، اما با این حال هیچ یک از آن‌ها از نظر تجربه به پای فرید موندراگون دروازه بان سوم تیم ملی کلمبیا نمی‌رسند، این سنگربان کهنه کاربا 42 سال و 11 ماه سن، پیرترین بازیکن جام جهانی 2014 برزیل به شمار می‌رود.

فرید که اصالتا لبنانی تبار است، فوتبال حرفه ای را از سال 1990 و برای تیم شهر زادگاهش یعنی باشگاه دیپورتیوو کالی آغاز کرد، وی پس ازیک فصل حضور نسبتا ناموفق دراین تیم به باشگاه رئال کاتنگا پیوست، سپس چند سالی را در باشگاه‌های آرژانتین گذارند و در نهایت راهی فوتبال اروپا و تیم رئال ساراگوسای اسپانیا شد، فرید پس از چند سال بازی در اسپانیا چند صباحی را هم در بوندس لیگا ولوشامپیونه سپری کرد ودر نهایت به باشگاه شهر زادگاهش یعنی دیپورتیو کالی بازگشت.

موندراگون در زمینه ملی حضوری مستمری در تیم ملی کلمبیا داشته است، او در بازی‌های المپیک 1992 بارسلونا عضو تیم امیدهای کلمبیا بود، وی یکسال پس از این رویداد به تیم ملی بزرگسالان کشورش دعوت شد و در جام جهانی 1994 آمریکا و در شرایطی که تنها 20 سال داشت، توسط مربی وقت تیم کلمبیا به اردوی مردان سرزمین کوکایین فراخوانده شد، اما در نهابت دراین رقابت‌ها توفیق بازی کردن با پیراهن تیم ملی کشورش را پیدا نکرد.

موندراگون در جام جهانی 1998 فرانسه نیز عضو تیم ملی کلمبیا بود و در هر سه بازی مرحله‌ی گروهی برای این تیم به میدان رفت، تیم ملی کلمبیا در این دوره از مسابقات جام جهانی بدون هیچ دستاوردی با جام وداع کرد، موندراگون و یارانش در سه دوره دیگر جام‌های جهانی نیز غایب بودند، اما در این دوره و در قاره‌ی آمریکای جنوبی بالاخره پس از 16 سال دوری طلسم غیبت برای کلمبیا شکسته شد و آن‌ها با شایستگی جواز حضور در جام جهانی 2014 برزیل را بدست آوردند. به هر حال اگر موندراگون در جام جهانی 2014 برزیل بازی کند، رکورد مسن‌ترین بازیکن تاریخ این رقابت‌ها شکسته خواهد شد.

تیم ملی کلمبیا در جام جهانی 2014 برزیل درشرایطی با سه تیم ملی ژاپن، ساحل عاج و یونان همگروه است که آن‌ها ستاره‌ی مصدو م تیمشان یعنی رادمل فالکائو را در اختیار ندارند.

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر