برزیل با 3 گل به حریف و یک گل به خودی پیروز شد
جمعه ۲۳ خرداد ۱۳۹۳
0 نظر
519 بازدید
 

برزیل با 3 گل به حریف و یک گل به خودی پیروز شد

دو تیم برزیل و کرواسی از ساعت 30 دقیقه بامداد امروز (جمعه) با سوت نیشیمورای ژاپنی در دیدار افتتاحیه بیستمین دوره جام جهانی به مصاف هم رفتند تا رسماً این رقابت‌ها آغاز شود. این دیدار که در حضور 68 هزار تماشاگر برگزار شد، با نتیجه 3 بر یک به سود طلایی‌پوشان به پایان رسید که طی آن مارسلو ( 11 – گل به خودی) برای کرواسی و نیمار (29، 71 – پنالتی) و اسکار (90) برای برزیل گلزنی کردند.

نیمه نخست:

در دقیقه 7 بازی بعد از اینکه برزیل یک موقعیت نصفه و نیمه به دست آورد؛ کروات‌ها به سمت دروازه زردپوشان رفتند و اولیچ با ضربه ناگهانی خود اولین خطر جدی را روی دروازه برزیل ایجاد کرد.

کروات‌ها با وجود سر و صدای عجیب تماشاگران برزیلی پا پس نکشیدند و چند بار از سمت چپ دروازه برزیل حرکت کردند. بازی با همین شرایط دنبال می‌شد تا اینکه در دقیقه 11 مارسلوی برزیلی به جای دفع توپ ارسالی از سوی اولیچ مستقیماً آن را وارد دروازه تیمش کرد تا اولین گل جام بیستم یک گل به خودی باشد و کرواسی یک بر صفر از میزبان جام جهانی پیش بیفتد.

در ادامه بازی برزیلی‌ها به خود آمدند و تلاش بسیاری کردند تا گل خورده را جبران کنند اما دروازه‌بان و مدافعان کرواسی به همان اندازه مقابل مهاجمان برزیل مقاومت می‌کردند.

بازی با برتری یک بر صفر کرواسی دنبال می‌شد تا اینکه در دقیقه 29 مقاومت کروات‌ها شکست و برزیل به گل رسید. نیمار با پاسی که اسکار به او داد از میانه‌های میدان پا به توپ شد. او  به خوبی دروازه کرواسی را دید و از پشت محوطه جریمه توپ را به گوشه سمت چپ دروازه،‌ جایی که دور از دستان پلتیکاسا باشد فرستاد تا بازی به تساوی کشیده شود.

نیمه دوم:

نیمه دوم این بازی در شرایطی آغاز شد که دو تیم نسبت به نیمه نخست بازی را با احتیاط بیشتری دنبال می‌کردند. این روند تا دقیقه 65 ادامه داشت تا اینکه نیمار پا به توپ به سمت دروازه کرواسی رفت اما با خطای کورلوکا متوقف شد. دنی آلوز هم که پشت ضربه ایستگاهی ایستاده بود از این موقعیت استفاده نکرد و توپش از بالای دروازه کرواسی به بیرون رفت.

چند دقیقه بعد، اولین پنالتی جام بیستم در دقیقه 69 روی فرد، مهاجم برزیل اتفاق افتاد. این بازیکن که در محوطه جریمه به دنبال موقعیت بود نقش بر زمین شد و نیشیمورا این صحنه را پنالتی تشخیص داد که البته مشکوک به نظر می‌رسید. در دقیقه 70 نیمار پشت ضربه پنالتی ایستاد و توانست برزیل را 2 بر یک پیش بیندازد. این اتفاق در شرایطی رخ داد که درواز‌ه‌بان کرواسی به سمت توپ حرکت کرد اما دستان او مانع از گل شدن توپ نشد.

پس از این گل تغییر چندانی در روند بازی ایجاد نشد اما این تیم برزیل بود که با گل دقیقه 90 اسکار برتری خود را قاطع‌تر کرد و شروعی خوب در جام جهانی داشت.

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر