دو توصیه مهم کی روش برای شکست نیجریه
چهارشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۳
0 نظر
532 بازدید
21 خرداد

دو توصیه مهم کی روش برای شکست نیجریه

کارلوس کی روش در کمپ تمرینی کورنتیانس مدام به بازیکنانش از بازی با نیجریه می گوید. او همان طور که از مدت ها قبل گفته بود فقط روی این بازی تمرکز دارد و می گوید مهم ترین بازی تیم ملی در این پیکارها، جدال با نیجریه است.

کی روش که بیشتر تمریناتش را پشت درهای بسته برگزار می کند و تنها 15 دقیقه از هر تمرین تیم او به روی خبرنگاران باز است، شرایطی مثل روزهای منتهی به بازی با کره را برای بازیکنانش ایجاد کرده است.

مربی با تجربه تیم ملی ایران در این روزهای سپری شده از اردو، بارها از بازیکنان تیمش حتی از هافبک ها خواسته از ارسال پاس به عقب و عرضی خودداری کنند.

او می گوید: «پاس عرضی ضریب اشتباه را در نبردهای تک به تک با یاران فیزیکی نیجریه بالا می برد و می تواند سبب شود که ساختار دفاعی تیم ملی ضربه پذیر شود.» به همین دلیل هم هست که او با سوت های ممتد خود بارها نکاتی از این دست را به بازیکنانش تجربه می کند.

برنامه لحظه به لحظه کی روش برای نیجریه

کی روش برای لحظه به لحظه بازی با نیجریه برنامه ریزی کرده، او اعتقاد دارد چنانچه تیم ملی در حقظ نتیجه بازی در یک سوم ابتدایی بازی موفق عمل کند!

نیجریه ای ها به سمت بازی خشن می روند. سبکی از بازی که می تواند ملی پوشان کم تجربه تر تیم ملی ایران را با خطر درگیری و اخراج مواجه کند. به همین دلیل هم هست که کی روش شرطی مهم برای ملی پوشان گذاشته است: «هیچ کس حق دهان به دهان شدن با بازیکنان نیجریه را ندارد. هیچ کس بدون توپ نباید بازیکنان حریف درگیری پیدا کند و اگر یاری از تیم حریف حرکتی انجام داد بازیکنان ما نباید وارد این بازی شوند.»

این همان حرکتی بود که کی روش پیش تر و قبل از بازی بزرگ با کره انجام داده بود. او برای تهییج بازیکنانش حتی عکس مربی کره را که علیه ملی پوشان چیزهایی گفته بود؛ روی پیراهنش چسبانده بود تا اهمیت بردن او را به همه تیمش یادآوری کند.

این بار کی روش هدفی بزرگ تر دارد، اینکه اصلا دوست ندارد تیمش بازی اول جام جهانی را بی امتیاز پشت سر بگذارد.

تیم ملی کشورمان دوشنبه آینده باید به مصاف نیجریه ای برود که خوزه مورینیو، مربی چلسی گفته به نظر او دیگر تیم صعود کننده از گروه ما به همراه آرژانتین می شود.

البته کی روش بیش از هر تیم دیگری امید به این دارد تا ایران از بازی آن روز با حریف آفریقایی در کوریتیبا امتیاز بگیرد. او رعایت اصول دفاعی و سرعت در حمله را بهترین راهکار برای موفقیت تیمش می داند و همه اصرارهایش بر این نکات به دلیل اهمیت بازی با نیجریه است.

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر